Що робити, якщо кури їдять яйця?

Що робити, якщо кури їдять яйця?

Розведення курей задля м’яса чи яєць вимагає певних знань в особливостях їх звичок та раціону. Ветеринари та досвідчені птахівники допоможуть розібратися з можливими проблемами. Зокрема і з тим, що робити, якщо кури їдять яйця. Адже через велику кількість передумов стикаються з цим питанням досить часто.

Причини, чому кури клюють яйця

Існує безліч порід курей. Найагресивнішими визнані Юрловська голосиста, Кохінхіну, Даканів, Ломан Браунів, Орловська несучка. Тут треба слідкувати та в деяких випадках відсторонювати занадто буйних особин від групи.

Ці птахи досить сприйнятливі до стресів. Викликати такий стан можуть:

  1. Неправильний вигул та курник. Активною частиною дня для курей є період в 14-16 годин. В цей час вони потребують освітлення навіть в зимовий період. Вигул передбачає й належну територію для кожної птиці (на 1 кв. м. – одна особина). В курнику на цій же території може поміститися до 4 курей. Гнізда для 10 несучок не м’ясних порід влаштовують по 2-3 одиниці з розміром біля 25*35 см в закутках. Курник тримають в чистоті і слідкують за вологістю, а також наявністю гризунів чи доступ домашніх тварин.
  2. Недостатня кількість поживних речовин. На поведінці, як і на яйцях, відображають проблеми з харчуванням. Компенсувати їх може спеціальний корм для курей, а також введення відсутніх елементів.
  3. Порушення «ієрархії». Виводки не варто збивати до групи при відсутності їх контакту в стадії курчат, а занадто при значній віковій різниці. Однак наявність декількох старших курей, що своїм прикладом показують молодняку, як треба реагувати і що робити з яйцями, корисно.

Певна цікавість, детермінована природним чинником – конкуренцією за їжу та виживанням, також може стати причиною розкльову яєць при відсутності більш звичних камінців, ракушняку, овочів чи інших предметів, що можна пробувати «на клюв».

Що робити, якщо кури їдять яйця?

Подбавши про курник та територію для вигулу, а також підібравши оптимальний віковий склад та породу, треба неодмінно звернути увагу на харчування. Найпоширенішими помилками є малі норми:

  • кальцію;
  • білка;
  • вітамінів групи D.

Шкаралупа у несучок, що відчувають нестачу кальцію, дуже тонка, майже прозора. Та не лише яйцям потрібен кальцій. Організм курки також його потребує. Зазвичай несучки із дефіцитом кальцію з’їдають лише шкаралупу, залишаючи вміст яйця.

Без протеїнів (білка) можуть залишатися кури взимку. Адже отримати їх з комашками, черв’ячками чи рослинною їжею досить важко без допомоги господаря. Вигул в теплий період та збалансоване харчування нівелюють цю проблему.

Опухлі суглоби, м’якість дзьоба та кігтиків, невпевнена постава та стан самих яєць сигналізують і про дефіцит вітаміну D.

Що робити, якщо кури їдять яйця?-3

Як годувати курей збалансовано?

Заміна раціону – основа вирішення проблеми в більшості випадків. Корисними добавками та кормами є:

  • кальцієвмісні суміші (крейда, черепашник, пісок, дрібний гравій, борошно подібна шкарлупа);
  • білкові корми (м’ясо-кісткове або рибне борошно, деревна зола, трикальційфосфат чи бульйони на м’ясних відходах);
  • чудовим рішенням, що робити, якщо кури їдять яйця, стане додати в раціон рибний жир, що компенсує вітамін D, в тандемі з ультрафіолетовими лампами для зимового періоду в курниках.

Загальноприйнятим є домішування в їжу курям бобових, макухи, шротів, молочки (сухе молоко, сироватка, нежирний сир), зелень та дріжджі. Цілком корисним стане домішування овочів чи подача їх в свіжому вигляді:

  • бульба;
  • морква;
  • буряк;
  • кабачки;
  • капуста.

Допоміжними засобами для зміни харчових звичок, якщо кури клюють яйця, слугують муляжі. Їх виготовляють або з неїстівних твердих матеріалів (гіпс, наприклад), або ж в тих же яєць, замінюючи вміст на кисле, приправлене перцем чи гірчицею середовище. Корисною стане і ізоляція «порушника», та влаштування йому влітку водних процедур.

Уникнути неприємностей з клюванням яєць допоможе вчасна профілактика та збалансованість харчування. Сучасні корми, що забезпечують повноцінний раціон курей, виготовляється в Україні спеціалізованими підприємствами.