Що робити, якщо не ростуть бройлери: думка фахівців

Що робити, якщо не ростуть бройлери: думка фахівців

Вирощування курей м’ясних порід досить вигідне заняття. Є багато методів та прийомів, які дозволяють отримати бажану вагу птиці. Частіше за все фермери займаються вирощуванням бройлерів, адже за декілька місяців можна отримати тушки до 3 кг. Проте іноді виникають проблеми, що призводять до відсутності набору бажаної ваги. Пропонуємо розібратися із тим, що робити, якщо не ростуть бройлери.

Чому не ростуть і не набирають вагу курчата?

До основних причин відсутності набору курчатами ваги відносять:

  • неправильні умови утримання;
  • невідповідність харчування, поганий раціон;
  • захворювання.

Усі ці три фактори є тісно пов’язаними між собою, тому перед рішенням зайнятися вирощуванням курчат, потрібно продумати усі важливі моменти, пов’язані із цими нюансами.

Проблеми маленького потомства

Якщо мова йде про курчат, що нещодавно вилупилися, то тут проблемою скоріше за все є неправильний відбір яєць. При закладці до інкубатору потрібно віддавати перевагу яйцям із рівною шкарлупою, середнього розміру. Перевірку запліднення яйця можна зробити овоскопом, важливо, щоб усередині не було кілець крові, згустків та плям чорного кольору.

На 2-му тижні потрібно провести ще 1 огляд. Яйця, які завмерли (відсутність серцебиття у зародку), потрібно прибрати. На 3-му тижні пташенята мають займати повний обсяг шкаралупи. Надзвичайно важливе своєчасне перевертання яєць, відстеження необхідного рівня вологості. Якщо пташенята перегріються, то вони вилупляться млявими, що може призвести до гибелі.

Що робити, якщо не ростуть бройлери: думка фахівців

Умови утримання та пов’язані з цим проблеми

Бройлери бувають різними, проте всі вони вимагають певних умов догляду. Надзвичайно важливо приділити їм увагу протягом перших днів життя. Умови, які потрібно створити молодому потомству:

  1. Тривалий світовий день. М’ясним породам протягом перших 2 тижнів потрібне цілодобове світло. У клітках встановлюється лампа, яка буде забезпечувати і оптимальний температурний режим. Пташенятам віком в 1 місяць забезпечують світовий день тривалістю в 14 годин. Коли пройде 50 діб від народження, достатньо буде світового дня в 8 годин. Відмовтеся від надто яскравих ламп, оскільки вони будуть тільки шкодити.
  2. Температурний режим. Ні в якому разі не повинно бути протягів, а оптимальна температура – 30 градусів протягом 14 днів. Якщо упустити цей факт, то можна позбавити птахів усіх калорій, які вони можуть набрати, адже енергія буде витрачатися на обігрів. Для регіонів із дуже холодними веснами потрібно встановлювати обігрівачі.

Якщо не дотримуватися цих правил, то у бройлерів виникнуть різні проблеми, вони не наберуть потрібної маси і не виростуть до потрібних сантиметрів.

Що робити, якщо не ростуть бройлери: думка фахівців

Вирішення проблем при вирощуванні курчат в Україні

Щоб розібратися із тим, що робити, якщо бройлери погано ростуть, потрібно знайти точну причину проблеми. Найчастіше зустрічаються такі:

  1. Перегрів. Це явище виникає, якщо на місці, що відведене для вигулу, немає захисту від сонячних променів. Також відсутність води призводить до гіпертермії, у результаті цього птахи погано їдять.
  2. Переохолодження. Причиною цього стане неправильна температура. Розпізнати це можна за поведінкою курчат, адже малюки будуть триматися купи, пищати, лізти один на одного. Найслабші птахи можуть загинути.
  3. Проблеми з печінкою. Це найчастіше пов’язано із неправильним раціоном харчування, його скудністю. Також до такого може призвести відсутність вигулу. Щоб скорегувати раціон, потрібно дотримуватися норми та використовувати додатковий спеціально підібраний корм для курей.
  4. Авітаміноз. Найчастіше не вистачає вітаміну А, в результаті курчата відмовляються від прийому їжі, виникає запалення очей та послаблення ніг. Для вирішення проблеми потрібно додатково годувати птахів зеленню та морквою. Також шкідлива і відсутність вітаміну В, виправити ситуацію можна, додавши сир або сироватку, кісткове борошно до їжі.

Іноді може знадобитися купівля спеціальних вітамінних комплексів, проте набагато простішим і доцільнішим є рішення звернутися до фахівців «Ефективна відгодівля тварин. Захід» та спільно із ними розробити збалансовані сухі корми для птахів.