Відгодівля молодняку свиней

Раціон свиней на відгодівлі

Отримання максимального приросту – головна мета вирощування поросят. Принципи, як правильно годувати свиней на кожному з етапів їх зростання в масі, окреслені фахівцями галузі і потребують детального розгляду.

Відгодівля молодняку

Харчування свиноматок

Збалансована годівля свиноматок – основна передумова успіху в подальшій відгодівлі молодняку. Особливостями процесу є:

  • доступ свиноматки до добре засвоюваного та поживного корму;
  • дроблений щоденний раціон з додатковим споживанням води (не менше 2.5 л на особину);
  • кормові добавки, що сприяють кислотно-лужному балансу;
  • гігієна корму та оптимальний клімат в приміщенні.

Це дозволить плавно збільшити кількість корму до 6.5 кг на добу впродовж 2 тижнів. Молочна продуктивність при таких показниках підвищується, а свиноматка мінімізує втрати власної живої маси.

Результатом такого харчування свиноматок є й збільшення кількості новонароджених свинок. При оптимальній нормі в 24-25 поросят за рік, правильно організовані господарства досягають кількості в 30 поросят за 2 опороси.

Відгодівля молодняку cвиней

Годівля поросят після відлучення

Для поросят до 6 кг (до 6 тижнів) критично важливим є молоко свиноматки. Воно має компоненти, наприклад лактоферин з активною антибактеріальною дією, імуноглобулін та ін., що сприяють правильному формуванню ШКТ та підсилюють імунітет поросят.

Та вже з 3-го тижня життя без підгодівлі при великій кількості новонароджених поросят не обійтися. Вони йдуть паралельно з вигодовуванням свиноматкою. Неправильний вибір таких кормів детермінує інгібування засвоюваності молока матері. Основними рекомендаціями на даному етапі є:

  • використання сухого знежиреного молока чи сухої молочної сироватки;
  • недопущення кормів з важко засвоюваними вуглеводами (наприклад, жито);
  • додавання до раціону екструдованих компонентів (кукурудза, пшениця);
  • не використовувати оксид магнію та кормову крейду для задоволення потреб у кальції (для цього підходить лише форміат кальцію).

Ідеальний корм для поросят групи престарт не містить великої кількості рослинного протеїну, що викликає стрес у поросят; без соєвого шроту з вмістом білка в 42-43%. Білок рослинного походження для поросят від 4 до 9 кг потрібен в мінімальній кількості, оскільки у них низька перетравленність для поросят цього віку. Вони ж можуть призвести до колибактеріозу.

Високоякісні вітамінно-мінеральні суміші застосовуються для годування поросят від 3 до 6 тижнів.

Екструдований крохмаль запобігає діареї, нормалізує процеси в кишково-шлунковому тракті. Низька буферна ємність корму нейтралізує бактерії в шлунку, залишаючи потрібні норми соляної кислоти.

Відгодівля молодняку свиней

На 7-му тижні життя екстраговане зерно поступово замінюють натуральним, впродовж тижня змінюючи до 20% раціону на день. При досягненні 15 кг ваги поросятам рекомендоване:

  • очищене зерно з високоякісним соєвим шротом;
  • вітамінно-мінеральні добавки;
  • збалансоване харчування з чіткими межами вмісту лізину у 6-8.5 г. на 100 г. сирого протеїну.

Годівля поросят у цьому віці направлена на збільшення добової норми корму, але в чітких рамках та суто поступово. Це вже повноцінна відгодівля поросят, що засвідчує наявність сформованої травної системи. Однак не означає, що уваги на якість корму можна приділяти менше.

Тут вже більш спокійно можна використовувати традиційний чи сухий методи вигодовування. Останній – більш ефективний, тому фермери його застосовують охочіше. Однак звертати увагу необхідно на достатню кількість споживання води поросятами та її якість.

В Україні придбати вигідно якісні корми для кожного періоду вигодовування поросят можна у компанії «Ефективна Відгодівля Тварин Захід», що вже зарекомендувала себе як надійний постачальник кормів не лише на терені нашої держави, а й за її межами. Широкий асортимент, професійний підхід та доступні ціни гарантовані.

Продукти