Рекомендації та поради, як годувати бройлерів

Рекомендації та поради, як годувати бройлерів

Для багатьох господарств, що займаються птахівництвом в нашій державі, проблема співвідношення запланованих результатів та реального виходу готової продукції є найбільш серйозною, з огляду на недостатній приріст живої маси бройлерів. Вирішивши правильно питання, як годувати бройлерів, можна суттєво покращити показники та навіть зменшити витратну частину. Європейський досвід дозволяє максимально ефективно використовувати ресурси та отримувати гарантований результат.

Рекомендації та поради, як годувати бройлерів

Важливі аспекти розрахунків

Розбиратися, як правильно годувати курчат бройлерів, необхідно з прорахунку кількості партій птахів, що буде вирощуватись. Це дозволить правильно підібрати й кількість необхідних кормів. Якщо це присадибна ділянка, а не повноцінна ферма, то з березня по жовтень можна отримати мінімум 60 одиниць птиці. Адже на одну партію йде до 70 днів при бажаних показниках орієнтовно в півтора кг на бройлера. За цією схемою вираховується приблизний прибуток.

Із обов’язкової витратної частини треба продумати облаштування приміщення. Закриті курятники чи сараї можуть облаштовуватись вольєрами-клітками для вигулу. Площа закритого приміщення розраховується за схемою 1 м на 10 курчат, а для відкритого – 2 м на таку ж кількість. І якщо сідала монтувати не потрібно, то дотримуватись санітарних норм щодо сухості та чистоти потрібно. А для цього закупають чи заготовлюють солому та дезінфікують приміщення. Необхідно:

  • гашене вапно пів кг на кв. м, яким обробляють підлогу та навіть стіни;
  • глибока підстилка, що змінюється із новою партією курчат (мінімум в 5 см в теплий період та вдвічі більше – в прохолодний).

Підстилкою також може стати:

  • тирса;
  • стружка;
  • соняшникове лушпиння;
  • дрібна стружка кукурудзи з тирсою.

Підрахувати кількість устілки легко по формулі: на 1 курча – 1 кг сухої підстилки.

Із огляду на ці обов’язкові чинники та підрахунки майбутнього прибутку можна вирішити головне питання: чим кормити курчат. Альтернатив тут 2:

  • заводськими кормами;
  • домашніми сумішами.

Перший спосіб підійде в тому разі, коли дієтичне м’ясо піде на продаж, а другий – для власного споживання і мінімальних партій вирощування птиці.

Рекомендації та поради, як годувати бройлерів 2

Як годувати бройлерів?

Кількість поживних речовин для правильного харчування має бути збалансована. Це дозволить нівелювати потенційну загрозу падіння птиці через захворювання, викликані нестачею вітамінів чи корисних мікроелементів в організмі.

Комбікорми дозволяють максимально точно розрахувати та застосувати всі необхідні речовини для швидкого набору ваги птицею. У перший тиждень життя крупа має бути подроблена. Та й із досягненням цього віку курчатам має надаватися корм, що добре буде засвоюватися. Активний набір ваги починається із четвертого тижня життя курчат. Із другого місяця вирощування особливу увагу приділяють наявності в кормах мінеральних та білково-вітамінних складових, що зміцнюють імунітет та сприяють ефективному травленню.

Раціон відгодівлі бройлерів

Інтенсивний ріст курчат спостерігається при наявності таких складових в раціоні (кг):

  • кукурудзяна дерть – 0,4;
  • пшенична дерть – 0,2;
  • ячмінна дерть – 0,15;
  • вівсяна дерть – 0,1;
  • соняшникова мука – 0,15.

Відгодівля бройлерів передбачає компенсацію білкових елементів. Вони містяться в рибному або м’ясо-кістковому борошні і на 1 кг корму можна внести 50 г. Альтернативою слугує добавка домашнього сиру – до 0,2 кг.

Самі ж корми рекомендовано замішувати на збираному молоці. Норма на день варіюється в залежності від віку курчат від 10 до 30 г. Пекарські дріжджі по 1-2 г також сприяють росту.

Рекомендації та поради, як годувати бройлерів 3

Як правильно годувати бройлерів: важливі поради

Процес вигодовування передбачає використання як сухих сумішей, так і вологих. Останні даються по 3-4 р. на добу курчатам вже з 6 дня життя. Відслідковують, щоб волога годівниця не закисала і завжди була свіжою. Однак і сухі суміші мають бути в наявності для повноцінного раціону. Доступ до них з розташуванням годівниць продумується з урахуванням кількості курчат.

Такий продукт для курчат від 1 тижня включає подрібнену зелень:

  • люцерну;
  • кропиву;
  • капустяне листя;
  • моркву.

Моркву вводять поступово, починаючи з 5 г на курча і закінчуючи 30 г.

Обов’язковими інгредієнтами щоденного раціону бройлерів спеціалісти вважають:

  • жир риб’ячий – по пів г на курча;
  • крейда/яєчна шкарлупа (подрібнена та проварена) – по 10 г на кг суміші;
  • дрібний гравій (в окремій годівничці).

Головний принцип вигодовування – постійна наявність свіжого та корисного корму. Це й є детермінантою активного росту та набору ваги здорових курчат.   

Європейська якість кормів та багаторічний досвід роботи дозволяють запропонувати оптимальні суміші для вигодовування бройлерів, незалежно від того – промислове це виробництво чи домашнє. Спеціалісти нашої компанії надають консультації, розробляють індивідуальні системи раціонів та допомагають на кожному етапі взрощення. Купити корми для курей, що користуються попитом в 80 країнах світу, довели свою ефективність та високу й безсумнівну якість, можна за вигідними цінами із доставкою в будь-який регіон країни.