Особливості відгодівлі свиней із використанням сухого корму

Як годувати свиней сухим кормом: норми та поради фахівців

Досить часто у свиногосподарствах виникає проблема невідповідності між продуктивністю свиней та запланованими показниками. Часто це є результатом того, що фермери не розуміють, як годувати свиней сухим кормом для досягнення потрібного результату. У цій статті ми розберемося із основними проблемами, що виникають у фермерів під час відгодовування тварин, а також дізнаємося про тонкощі годування свиней комбікормами.

Як годувати свиней сухим кормом

Чому важлива відгодівля свиней сухими кормами?

Через незначні помилки у годівлі свиней, неправильне складення раціону можуть виникнути проблеми із вирощуванням цих тварин. Щоб продуктивні ознаки свиней були на високому рівні, потрібно аналізувати технологічні аспекти господарства. Зазвичай, великі підприємства мають у штаті спеціаліста, який займається питаннями годівлі, лабораторними дослідженнями, оперативними реакціями на виробничі процеси.

Аналізуючи усі типи харчування, фахівці рекомендують віддавати перевагу сухому. Це універсальне рішення, оскільки підходить для поросят різного віку, ваги. Крім цього не потрібно попередньо оброблювати такі корми.

Годування свиней сухим кормом має такі переваги:

 • економія часу, оскільки не потрібно займатися підготовкою кормів;
 • гігієнічність годування;
 • у тварин немає стресу, коли відбувається роздача їжі;
 • гній після таких тварин сухий та у нього відсутній запах;
 • щоб організувати процес годування не потрібно мати дороговартісне обладнання;
 • збалансованість сухих кормів.

Такі комбікорми проходять термічну обробку, а це сприяє виробленню ферментів.

Сухі корми як основа раціону зменшують терміни відгодівлі свиней на 10-12%, а якщо збагачувати раціон ще й стимулюючими речовинами, то на 20-25%.

Тому використання сухих кормів гарантує збільшення економічних показників ефективності, зниженню конверсії корму та собівартості продукції.

Як годувати свиней сухим кормом

Як правильно годувати свиней сухим кормом?

Першочергово потрібно розібратися із найтиповішими помилками, які виникають під час такого процесу. Досить часто фермери не питають про склади кормів, не звертають уваги на терміни реалізації продукції. Все це призводить до отримання не тих результатів, що очікувались.

Відгодівля молодняку свиней: побудова раціону

Навіть за умови купівлі високоякісних кормів, але їхнього надмірного використання, можна нашкодити свійським тваринам. Обов’язковою умовою є врахування віку та фізіологічного стану тварин. Наприклад, поросні свиноматки відрізняються підвищеною напруженістю обмінних процесів, яка виникає через надлишок протеїну. Тому у цей період обов’язково зменшується кількість комбікорму, щоб тварини не зажиріли.

При застосуванні комбікорму лише одного складу, надзвичайно важливо, щоб він відповідав усім вимогам для підсисних свиноматок. Такі корми є високопоживними, проте якщо зменшується його даванка або взагалі замінюється тип речовини, це може негативно відобразитися на розвитку тварин.

Також надзвичайно важливо займатися контролем балансу між незамінними амінокислотами у складеному раціоні. Якщо даванка зменшується, то механічне насичення свиней може не відбуватися, тому тварини можуть бути занепокоєними (кусатимуть прути клітки, виконуватимуть жувальні рухи). Фахівці рекомендують давати свиноматкам трохи сіна, силосу або високоякісної соломи. Це заспокоює тварин та підтримує травний тракт.

Вирощування свиней сухим кормом: кількість та компоненти продукту

Основа раціону – зернові корми. Вони гарантують енергетичне насичення тварин. Ячмінь та пшениця (за умови, якщо вони доброякісні) вводяться без обмежень до раціону. У ячмені та вівсі менша кількість енергії та збільшена частка клітковини. У сумішах така частка зазвичай становить 10-30%.

Також широко використовується трава кукурудзи. Особливо вона актуальна, щоб відгодовувати молодняк. Встановлено, що на відгодівлі свиней, частка кукурудзи у сухих сумішах складає до 70%.

За 2 місяці до запланованого забою рекомендується знизити кількість кукурудзи, оскільки, не зробивши цього, сало тварини не матиме потрібної зернистості, швидко жовтітиме, буде м’яким та мазким.

Обираючи сухий корм для свиней, зверніть увагу на наявність висівок (вони повинні містися у складі не більше 10%). Висівки підвищують кількість сирої клітковини у складі кормів. На завершальному періоді відгодівлі кількість висівок збільшується до 12 МДж на кг.

Регулюється і кількість кормового борошна. Воно не повинно перевищувати 30%, у іншому випадку – у свиней може виникнути виразка шлунку.

Як годувати свиней сухим кормом

Кормові добавки у раціоні

Щоб раціон тварин був максимально збагаченим, окрім зернових, необхідні ще й інші речовини. Розглянемо основні серед них:

 1. Збагачення сумішей білковими, амінокислотними добавками. У цьому випадку процес, як годувати свиней сухим кормом, не відрізняється від звичайного процесу, проте у складі суміші повинні бути кормові дріжджі, рибне борошно, соєвий шрот.
 2. Протеїнові інгредієнти. Сюди відносять продукти, що виробляються із очищеного соняшникового насіння.
 3. Метіонін. Він відповідає за концентрацію йоду. Речовина повинна складати 25-30% у кормах.
 4. Олія. У перший період відгодівлі складає 2-3%, а під час завершення – 0,5%.
 5. Цинк. Норма– 50-80 мг на кг сухого корму.

За 30 днів до завершення відгодівлі макуха виключається із раціону.

Годівля свиней сухим кормом – чудове рішення, щоб збалансувати раціон тварин, покращити показники та виконати поставлені завдання.

Проте самостійно досить складно розібратися із необхідними продуктами, тому краще купити корми для свиней у перевірених виробників. Наші фахівці пропонують не лише унікальну рецептуру комбікормів, але й можливість отримати консультації. Також ми пропонуємо виїзд спеціалістів на ферму задля огляду умов утримання тварин та створення потрібних кормів саме під потреби ваших свиней.