Якщо мова йде про відкритий корм для свиней, то розсипний корм не може зберігатися понад 2 місяці. Якщо говоримо про гранульований, то його термін зберігання складає 3 місяці. Що стосується корму для птиці, то він придатний до використання протягом 1-3 місяців Зазвичай наші фахівці консультують щодо термінів зберігання при складанні та розробці раціону.
Запитання – відповіді
Комбікорми рекомендовано зберігати у спеціально назначених приміщеннях. Ідеальним вибором стане суха та темна кімната із рівнем вологості нижче 70%. Якщо зберігати корм там де живуть тварини, то він може швидко зіпсуватися. Важливо, щоб у таких приміщеннях була гарна вентиляція. Ні у якому разі не допускається зберігання корму поруч із хімічними та реактивними речовинами. Для розташування корму краще обирати палети, що покращить циркуляцію повітря у приміщенні.
При складанні раціону для свиней потрібно орієнтуватися на:
- вік тварин (для поросят потрібні інші речовини, ніж, наприклад, свиноматкам);
- на яку суму ви розраховуєте (адже від цього залежить тип комбікорму, який ви зможете собі дозволити);
- склад кормів – чи це буде зерно, чи буде додана трава, коренеплоди і т.д.;
- яку кількість якісних преміксів та мінеральних добавок буде додано до раціону.
Самостійно розібратися із тонкощами формування раціону досить складно, тому краще проконсультуватися із фахівцями.
Дозування корму залежить від віку свиней. На молочному етапі, коли поросятам від 0 до 2 місяців, використовуються спочатку 25 г корму, у місячному віці – 350 г, у 2-місячному – 850 г. Із 3 до 4 місяців використовують 1050-1550 г. На етапі відгодівлі, починаючи із 5 місяця, використовують від 2250 г до 3350 г кормів.