ПП “Ефективна відгодівля тварин-захід”

24.12.2013 р.

Україна більш ніж на половину підвищила експорт м"яса


 

Цьогоріч поставки нашої м'ясної продукції за кордон збільшились майже на 60%. Про це поінформував міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк. 

 

У поточному році нам вдалося скоротити імпорт м'ясопродуктів майже на 24%. Паралельно з цим ми змогли і наростити експорт майже на 60%. Цьому посприяли такі фактори, як відкриття нових ринків збуту, збільшення виробництва тваринницької продукції, а також нарощування поголів'я", - зазначив Присяжнюк.


З його слів, Кабмін планує продовжити свої програми підтримки. А одним із ключових досягнень цьогоріч став старт експорту продукції птахівництва в Євросоюз. Поставки цієї групи товарів на зовнішні ринки найістотніше зросли впродовж 2013 року – на більш ніж 80 відсотків, заявив міністр.


Також поступово збільшується експорт яловичини свіжої та мороженої. За десять місяців цього року поставки її за кордон зросли в середньому на 40%. Крім того, уряд підтримав ініціативу Мінагрополітики стосовно зменшення мита на експорт живої худоби з 25% до 5%.


Очільник відомства Микола Присяжнюк переконаний, що ухвалення таких змін посприяє підвищенню інтересу у виробництві яловичини і зростанню її експорту. Тим часом головними покупцями українського м'яса птиці є країни Співдружності Незалежнив Держав, Ірак, Туреччина, Грузія, Йорданія, Лівія, ЄС; яловичини - РФ, Азербайджан, Білорусь, Казахстан, Туркменістан, Молдова; свинини – РФ.


Зараз міністерство працює над тим, щоб підвищити відсоток вітчизняної м'ясної продукції на ринку Європейського Союзу. З цією метою продовжують гармонізацію санітарних та фітосанітарних вимог нашої країни та Європи.